PROGRAM PROFILAKTYCZNY pn. „Szczęśliwa rodzina zdrowych zasad się trzyma”.


W jesiennych miesiącach (od października do grudnia) w Świetlicy Parafialnej „PRZYSTAŃ” zrealizowany był szereg działań profilaktycznych pn. „Szczęśliwa rodzina zdrowych zasad się trzyma”. Projekt ten zrealizowany był w ramach Kampanii Benefis naszej Rodziny którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Solny Gwarek z Wieliczki przy wsparciu finansowym Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Celem programu było przypomnienie jak ważna jest rola rodziny i jak wspólnie można spędzać wolny czas. Pierwszym etapem działań był rodzinny konkurs plastyczny dla dzieci klas I-IV SP. Na uczestników czekały atrakcyjne nagrody, wszyscy biorący udział zostali obdarowani.

Wystawę prac można zobaczyć w Świetlicy „PRZYSTAŃ”. Drugim etapem działań były zajęcia z bajkoterapii prowadzone przez zaprzyjaźnionych pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach. Na warsztatach dzieci uczyły się jak radzić sobie z kłopotem oraz co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Kolejnym krokiem były warsztaty z panią Urszulą Lizak. Dzieci odbyły kurs rysowania
pt. „Warsztaty świąteczne” oraz dowiedziały się, jaki negatywny wpływ na ich funkcjonowanie mają wysokie technologie. Rodzice natomiast mieli możliwość wysłuchania i przeprowadzenia rozmowy na temat wpływu wysokich technologii na rozwój dzieci. Wiedza zdobyta w czasie warsztatów okazała się bardzo pomocna w ocenie i zrozumieniu zachowań dzieci. Ostatni elementem był Rodzinny Dzień Sportu, który odbył się na sali gimnastycznej MZS nr 1, a który poprowadził pan Łukasz Brzeziański. Uczestnicy wykazali się zaangażowaniem i ogromną sprawnością fizyczną.

Na każdą Rodzinę czekał słodki poczęstunek i upominek w postaci gry planszowej.

Serdecznie dziękujemy władzom Miasta Gorlice za możliwość realizacji tego programu oraz Stowarzyszeniu Solny Gwarek z Wieliczki za przesłanie koszulek i gadżetów kampanijnych.

tekst: PG